Yeniden Refah Partisi’nin İttifak Şartı: “6284 Kaldırılsın”

Cumhur İttifakı’na davet edilen Yine Refah Partisi’nin Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner, dikkat çeken ittifak koşullarını açıkladı. Kuralların ortasında, ailenin korunmasını ve bayana şiddetin önlenmesini düzenleyen yasanın kaldırılması talebi yer aldı.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Genel Lider Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, dün (10 Mart) Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan’ı ziyaret ederek, partinin Cumhur İttifakı’na iştiraki için resmi davette bulundu. Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, “14 Mayıs seçimlerinde Yine Refah Partimizi Cumhur İttifakı’nda görmek istediklerini söz ettiler. Yetkili kurumlarımızla değerlendirmeler yapıp istişare edeceğiz” dedi.

Yeniden Refah Partisi’nin Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner, ittifak için istediği koşulları açıkladı. Güner’in sıraladığı kaidelere nazaran, ‘6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un da kaldırılmasını istedi. Güner, “Bir ittifak yapabilmemiz için partilerin 30 unsurluk koşulları kabul etmeleri gerekiyor” diyerek bir paylaşım yaptı. Güner paylaşımında şunları sıraladı: “LGBT derneklerinin kapatılması, Tarıma ve çiftçilere takviye verilmesi, 6284 kalkması, Süresiz nafakanın ortadan kalması, Ahlak ve Maneviyat öncelikli eğitim sistemi inşa edilmesi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir