Sporun merkezi Selçuklu’da Kuruluşlararası Masa Tenisi Turnuvası tamamlandı


Selçuklu Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Kuruluşlararası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nın ödül töreni Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın katılımıyla gerçekleşti.

 

Sporun Merkezi Selçuklu sloganıyla bir çok önemli organizasyona ev sahipliği yapan Selçuklu Belediyesi bu kez 27 farklı şehirden 60 kulüp ve 250 sporcunun mücadele ettiği ‘2023 Kuruluşlararası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. 8-10 Temmuz tarihleri arasın Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonunda düzenlenen organizasyonda müsabakalar büyük heyecana sahne oldu. Zorlu müsabakaların sonucunda Erkekler kategorisinde Pimsa Şampiyonluğa uzanırken, Kadınlar kategorisinde ise Çorum GSİM takımı şampiyon oldu. Şehrimizi başarıyla temsil eden Selçuklu Belediyespor Kulübümüz ise Türkiye dördüncüsü olarak kürsüye çıkmayı başardı. Kulübümüze madalya ve kupasını Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı takdim etti.

Uluslararası Spor Salonunda düzenlenen ödül törenine Başkan Pekyatırmacı’nın yanı sıra, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çakar, Selçuklu Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Yavuz Tezcan ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Emine Koçak ve Muammer Benli katıldı.

 

Başkan Pekyatırmacı,“Selçuklu her zaman sporun ve sporcunun yanında” 

Selçuklu Belediyesi olarak güzel bir organizasyona daha ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,“Öncelikle Masa Tenisi Federasyonu başkanımıza böyle bir organizasyonu Selçuklumuz’da, Konya’mızda gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum. Üç gün boyunca ev sahipliği yaptık çok çekişmeli müsabakalar oldu ve bu müsabakaların sonunda da takımlarımız ve oyuncularımız ödüllerini almaya hak kazandılar. Öncelikle burada ödül alan bütün takımlarımızı tebrik ediyorum. Burada bütün şehirlerimizden gelen takımlarımız canla başla son neticeyi almak için mücadele verdiler. Selçuklu her zaman söylediğimiz gibi sporun merkezi ve sporcunun da her zaman yanında ve olmaya da devam ediyor. Milli sporcularımız ve bütün çalışanlarımızla birlikte şuan da amatör spor kulüpleri içerisinde Türkiye’nin en büyük amatör spor kulübünü oluşturuyoruz. 15.000 lisanslı sporcumuz var, 200’ün üzerinde milli sporcumuz var. 65 Tesisimizde çocuklarımıza yaz ve kış spor okullarında spor yaptırıyoruz. Şu anda yaz spor okullarında 12 binin üzerinde çocuğumuz 12 farklı branşta spor yapıyorlar. Bütün gençlerimizi, çocuklarımızı ve vatandaşlarımızı spor yapma hususunda teşvik ediyoruz. Onlara destek oluyor ve arzu ediyoruz ki gençlerimiz spor yaparken kendilerini yeteneklerini kabul etme kabiliyetleri doğrusunda geliştirsinler. Amacımız olimpiyatlara Konya’mızdan, Selçuklumuzdan ve Türkiye’mizden sporcular yetiştirelim. Bu manada spor salonumuzda yapılan organizasyonların çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tekrar organizasyonda emeği geçen başta Masa Tenisi Federasyonu başkanımız olmak üzere kulüp başkanımız, Gençlik Spor İl Müdürümüz ve yöneticilerimiz olmak üzere tüm emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kazanan takımlarımızı tekrardan kutluyorum başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir