Necati Özkan’dan İmamoğlu davası yorumu: Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Yerel seçimler döneminde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya yöneticiliğini yapan, “YSK üyelerine hakaret” davasında da şahit olarak dinlenen muharrir ve siyasi danışman Necati Özkan, mahkemeden çıkan mahpus cezasını kıymetlendirdi. 
 
“Türkiye’de siyasetin ve hukukun içine düştüğü zavallı durum budur!” Özkan, Cumhuriyet’te kaleme aldığı köşe yazısında şunları kaydetti:

“Ama hiç kimse enseyi karartmasın. Ülkede yaşayan vatandaşların ezici çoğunluğu her şeyin farkında. Mahkemenin verdiği hukuksuz kararla ülkedeki paradigma kökten değişti. Bundan bu türlü hiçbir şey eskisi üzere olmayacak. Çünkü mesai saati, soğuk, yağmur ve trafiğe karşın Saraçhane önünde birleşen yüzbinlerce insan, son derece gür bir sesle mahkeme kararına refleks gösterdi. 

Daha evvel İstanbul seçimlerini iptal ettiren o bir avuç azınlığın neden olduğu adaletsizliğin hesabını millet sandıkta sormuştu. Tekrar soracak! Saraçhane önünden yükselen yüz binlerce güçlü ve yavuz sesi, ülkenin dört bir yanında büyüyerek sel olacak; ülkeyi yoksulluğa ve adaletsizliğe mahkûm eden çürümüş ve bozuk sistemi tarihin çöplüğüne fırlatacak. Ve millet, kendisinden esirgenen adaleti, hukuku ve özgürlüğü sandıkta kendi elleriyle sağlayacak.”

TIKLAYIN – Ekrem İmamoğlu’na ‘siyasi yasak’ süreci nasıl işleyecek, İstanbul Belediyesi’ni kim yönetecek; 10 soruda İmamoğlu dosyası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir