EYT düzenlemesi 2023’e kaldı

AKP’nin kabul edilen küme teklifine nazaran TBMM 26 Aralık Pazartesi’nden başlayarak 3 Ocak Salı gününe kadar yasama faaliyetlerine orta verecek. 26 Aralık’a kadar gündemin ön sıralarına alınan teklifler tamamlanacak. Alınan tatil kararıyla EYT düzenlemesi 2023 yılına kaldı.

Muhalefetin itirazlarına karşın AKP’nin kabul edilen küme teklifine nazaran; gündemin ön sıralarına alınan tekliflerin 20, 21, 22 ve 23 Aralık günü tamamlanması, bu tekliflerin tamamlanması halinde, TBMM’nin 27, 28 ve 29 Aralık 2022 Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri toplanmaması biçimindeki teklifleri kabul edildi. Bu karara nazaran; TBMM 26 Aralık Pazartesi’nden başlayarak 3 Ocak Salı gününe kadar yasama faaliyetlerine orta verecek.

EYT düzenlemesi şimdi gündemin ön sıralarına alınmadığı için, kelam konusu düzenleme bir son dakika değişikliği olmazsa 2023’te görüşülecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son olarak EYT ile ilgili yaptığı açıklamada “Bizim aralık içinde bitirip inşallah teknik çalışmaları bitirdikten sonra Meclis’te arkadaşlarımızla ve büyük Meclis’in kararına sunacağımız çalışmalar EYT ile ilgili tamamlanmak üzere. Evvelce dijital ortamda kayıtlar tutulmadığı için 8 Eylül 99 öncesi olduğu için o yıl falan işletmede çalışmış sigortalı emekçilerde bu çok yaygın, kayıt dışında kalanların da kayıt içine alınması, dijital ortama aktarılması konusunda çalışmalarımız sürüyor” sözlerini kullanmıştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir