Bursaspor’dan 7 maçlık cezaya tepki

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen Banaz, Profesyonel Futbol Disiplin Konseyi’nin (PFDK) TFF 2. Lig Beyaz Grup’un 25. haftasında Amed Sportif Faaliyetler’i konuk ettiği maçta çıkan olaylar nedeniyle Bursaspor‘a verdiği 9 maç seyircisiz oynama cezasının, yaptıkları itiraz üzerine Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu tarafından 7 müsabakaya indirildiğini hatırlattı.

Tahkim Şurası’nda yapılan savunmaya şahsen gittiğini belirten Banaz, “Söylenecek kelam bulamıyoruz. Bursa’da ne yaşandı da 9 maç üzere orantısız bir ceza verildi? Alana taraftar girmedi, rastgele bir futbolcunun burnu kanamadı. Hiçbir futbolcu kırmızı kart görmedi. Grup otobüsüne hiçbir şey olmadı. Sıradan, saha içi olaylar ve tribünde istenmeyen birtakım olaylar ancak ceza 9 maç. Bu mevzuyu kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” sözlerini kullandı.

Cezanın 7 maça indirilmesinin kabul edilmez olduğunu vurgulayan Banaz, bu cezaya en büyük karşılığı Bursa kentiyle Bursaspor’un kenetlenerek vereceğine dikkati çekti.

Bursaspor’a verilen cezayı anlamlandıramadıklarını lisana getiren Banaz, “Bu dertli süreçte 6 iç saha maçımız var. Düşme potasının bir tık üzerindeyiz. 6 iç saha maçında taraftarından en büyük takviyesinden mahrum bırakılan Bursaspor’a sanki ne yapılmak isteniyor? O denli bir ceza ki 7-8 ay sonra bile taraftar nasibini alacak. Verilen cezanın bizim nazarımızda karşılığı yok. (Amed Sportif Faaliyetler’e verilen ceza) Orada 2 maç ceza verdiysen buradaki rapor oradan bir tık fazla olarak yazılmışsa ikiyle çarparsın. 7 maç nedir?” diye konuştu.

‘En büyük karşılığı kenetlenerek vereceğiz’

Banaz, cezanın kendilerine bildirim edildiği andan itibaren “Yadigar Hatıra Biletleri” isminde bir kampanya başlatmayla ilgili görüşmeler yaptıklarını vurgulayarak, “Bu sürece en büyük karşılığı kenetlenerek vereceğiz. Yadigar biletlerle alakalı asıl öykü artık başlıyor, fitil ateşlendi. Daima birlikte isyan edip kenetleniyoruz. Dirilişin sembolü olarak Yadigar Hatıra Biletleri’ni satışa çıkarıyoruz. 43 bin 350 bilet amacına ulaşmak için tüm sporseverlerin takviyesini bekliyoruz. Biletlerin tamamı tükenirse bu bilet kampanyasını yenileyeceğiz” açıklamasında bulundu.

‘Irkçılık telaffuzlarını kabul etmiyoruz’

Karşılaşmada açılan pankartlarla ilgili açıklamada bulunan Banaz, şöyle devam etti:

Pankart 1 dakika 36 saniye açık kalıyor. Diğer noktaya evrildi bu pankart. Diyarbakır’da açılan pankartları tasvip etmiyorsak bunu da tasvip etmiyoruz. Irkçılık telaffuzlarını kabul etmiyoruz.

Diyarbakır’da ve Türkiye’de daha evvel oynanan olaylı maçların manzaralarıyla sunum yapan Banaz, şu anda önlerindeki iki maça motive olduklarına değinerek, “Takım şu an Sivas’ta. Hafta sonunda da iç saha maçımız var. Bu gündeme kendimizi kaptırmak istemiyoruz. İki maçtaki süreci istediğimiz formda tamamlarsak durum değerlendirmesi yapabiliriz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir